20 fakti, mida peab teadma 5G tehnoloogia kohta

25. sept. 2018

1. 5G “väikesed” antennid paigaldatakse ümbruskonda kõikjale: tänavavalgustitele, prügikastidele, elektripostidele, bussipeatustesse, hoonete külge.

2. Väikeste 5G antennide kiirgus ei ole väike.

3. Miljoneid väikeseid 5G antenne hakatakse paigaldama ka inimeste aedadesse.

4. 5G lisab täiendava kiirguskihi, mitte ei asenda meie praegust traadita tehnoloogiat.

5. Kogukondadel puudub mis tahes otsustusõigus 5G osas.

6. Telefonifirmad kinnitavad, et 5G antenne ei pea paigaldama iga 30 meetri järel, kuid tootjad vaidlevad vastu, et antennid PEAVAD OLEMA majadele väga lähedal.

7. Teadlased üle maailma kutsuvad üles peatama 5G paigaldamine, kuna raadiosageduslik mikrolainekiirgus on tõestatult kahjulik inimestele ja keskkonnale.

8. Igapäevane kumulatiivne kokkupuude kiirgusega toob kaasa tõsised tervisemõjud.

9. Teadlased kinnitavad, et juhtmevaba kiirgus on inimesele kantserogeen.

10. Kodude läheduses asuvad antennid vähendavad kinnisvara väärtust.

11. Hoovidesse paigaldatud 5G antennid kujutavad ohtu aias töötavatele inimestele, samuti avalikule julgeolekule.

12. Kiudoptiline kaabel on juhtmevabale tehnoloogiale ohutu alternatiiv.

13. Juhtmevaba tehnoloogia ettevõtjad hoiatavad investoreid riskide eest, kuid jätavad tarbijad ja mastide lähedal elavad inimesed riskidest teavitamata.

14. Kodu lähedal asuvad mobiiliantennid mõjutavad meie und.

15. Mobiilikiirgus mõjub negatiivselt lindudele ja mesilastele.

16. Paljud USA linnad ja osariigid hääletavad 5G peatamise poolt.

17. Paljudes riikides nagu Hiinas, Indias, Poolas, Venemaal, Itaalias ja Šveitsis on palju rangemad mobiilikiirguse piirnormid kui USAs või Eestis. Rangemad piirnormid ei võimalda 5G-d täies mahus paigaldada, kuna 5G tõttu suurenev kiirgusfoon ületaks nendes riikides lubatud kiirgustaset.

18. Ameerika Lastearstide Akadeemia on üks paljudest meditsiinilistest organisatsioonidest, kes nõuab riiklikke meetmeid laste kaitseks. Näiteks Ameerika Lastearstide Akadeemia veebilehel mobiilimastide kohta on kirjas: “Egiptuse uuring kinnitas, et mobiiliantennide läheduses elamine suurendab järgmiste terviseprobleemide tekke riski: peavalud, mäluprobleemid, uimasus, depressioon, uneprobleemid.”

Ameerika Lastearstide Akadeemia on ka korduvalt USA valitsusele kirjutanud, et kehtivad mobiilikiirguse piirnormid on vananenud ega kaitse lapsi ja rasedaid:

“Lapsed ei ole väikesed täiskasvanud ja neid kahjustavad ebaproportsionaalsel määral igasugused keskkonnategurid, sealhulgas mobiilikiirgus. Praegused FCC standardid ei võta arvesse rasedatele ja lastele omast tundlikkust ja seadmete kasutusmustrit. On oluline, et uued mobiilikiirguse või muude juhtmevabade seadmete kiirguse piirnormid põhineksid kõige nooremate ja haavatavamate elanike kaitsel ning tagaks, et nad on kaitstud kogu elu jooksul.”

19. California tuletõrjujad võitlesid kõvasti 5G antennide vastu ning saavutasid selle, et 5G antenne ei paigaldata tuletõrjedepoode katusele.

20. Sagedustele üle 10 GHz ei kehti ka SAR, kuna selles spektris talletub raadiosageduslik energia ainult nahas või tungib kehasse kuni 1/10 ulatuses võrreldes 3Gga ning sellega kaasneb pindade soojenemine. Nahk aga on inimese suurim organ ning on seotud paljude protsesside, nii lokaalsete kui süsteemsete, sh immuunvastuse reguleerimisega. Seni ei ole tehtud mitte mingeid uuringuid selle kohta, kuidas nahk reageerib 5G tehnoloogia kiirgusele. (http://www.kiirgusinfo.ee/silmitsi-5g-tehnoloogiaga/).

 

Oma toetusallkirja 5G paigaldamise peatamiseks Eestis saad anda siin: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/b0d7c521-8cd7-414f-9f52-c15a80838ce0/discussion

 

Allikas: https://ehtrust.org/key-issues/cell-phoneswireless/5g-internet-everything/20-quick-facts-what-you-need-to-know-about-5g-wireless-and-small-cells/

Märksõnad

Seonduvad postitused