VIDEO: dr Martin Blank kiirgava tehnoloogia tervisemõjust

31. aug. 2018

Dr Martin Blank annab videos lühikese teadusliku ülevaate elektromagnetväljade tervisemõjust.

10 aastat mobiilikasutust = oluliselt suurem vähirisk

Ajal, mil mobiilsidetehnoloogia on muutunud nii igapäevaseks ja paljudele justkui möödapääsmatuks, on siiski sõltumatuid teadlasi, kes juhivad meie tähelepanu sellise tehnoloogiaga kaasnevatele võimalikele riskidele. Näiteks Rootsi tunnustatud teadlane dr Lennart Hardell avastas oma uurimisrühmaga juba 2008. aastal, et mobiiltelefonide ja juhtmeta telefonide kasutamisel üle 10 aasta on peaaegu 3 korda suurem risk halvaloomulise peaajukasvaja glioomi tekkeks. Aga noortel, kes hakkavad mobiili kasutama enne 20. eluaastat ning kasutavad mobiili 10 aastat, on risk võrreldes vanemas eas kasutamist alustanutega ligi kaks korda suurem! Ning mis veelgi hullem – nende ajus kiirguse mõjul aset leidvad muutused on hullemad.

See on teave, mis peaks kõlama mobiilireklaamide lõpus hoiatusena analoogselt ravimireklaamiga ja olema trükitud mobiiltelefonide karbile. Paraku vaigistatakse sellist infot kõigi vahenditega ning sõltumatutele uuringutele lihtsalt ei anta raha, justkui see poleks oluline. Hmm, maailmas on tänaseks üle 5 miljardi mobiilikasutaja, paljud neist elavad pidevalt raadiosagedusliku mikrolainekiirguse sees, kusjuures aina rohkemad haigestuvad ilmselgelt sellesama kiirguse mõjul – ning seda pole vaja uurida?

Follow the money…

Prof Henry Lai on läbi vaadanud portsu teadustöid raadiosagedusliku kiirguse tervisemõju kohta ning kui tulemused jagunesid enam-vähem pooleks (56% töödest leidsid, et mõju on olemas, ning 44% leidsid, et mõju puudub), siis sõltumatutes uuringutes leiti mõju 70% uuringutes ning mõju puudumist 30% uuringutes, ent tööstuse poolt rahastatud uuringute tulemuste protsendid olid enam-vähem vastupidised. Kuidas see saab võimalik olla? Ilmselgelt on siin kõhedust tekitav korrelatsioon tööstuselt saadava toetuse ja teadusuuringu tulemuste vahel, mis peaks meid igaüht muutma skeptiliseks kinnituste osas, et mikrolainekiirgus on täiesti ohutu ja et võime oma tehnikavidinaid südamerahuga piiramatult edasi kasutada.

Seetõttu pole ka imestada, et riiklikult kehtestatud ja sõltumatute teadlaste poolt soovitatud piirnormide vahe on vähemalt 1000-kordne – nii raadiosageduslike kui ka eriti madala sageduse puhul. Niisiis on igaühe enda vastutus end teemaga kurssi viia ning kaitsta end ja oma lähedasi terviseohtliku kiirguse eest.

Vaata eestikeelsete subtiitritega videot siit: https://vimeo.com/287413753

Märksõnad

Seonduvad postitused