Uudistekanal Fox hoiatas wifi mõju eest lastele

21. mai 2016

Üks seni parimaid uudiskajastusi selle kohta, kuidas wifi ja mobiiltelefonid mõjuvad lastele. Saatejuhtide aus ja emotsionaalne reaktsioon näitab väga ilmekalt enamiku inimeste reaktsiooni, kui nad sellest teemast kuulevad.

Siin on viide uuringutele, millele intervjueeritav arst viitab: http://www.emfanalysis.com/research/

*****

Interneti- ja mobiilifirmad on rääkinud meile aastaid, et nende tooted on ohutud. Mõned arstid aga väidavad midagi muud. Ka lapsevanemad on hakanud väljendama muret seoses kiirgusekspositsiooniga, kuna uuringud näitavad, et see võib inimesi, eriti lapsi kahjustada.

Dr H. Naimani sõnul kaasnevad mobiilide, sülearvutite, tahvelarvutite jms-ga mitmed ohud, kuna wifiseadmed ja mobiiltelefonid emiteerivad mikrolainekiirgust, mis on ohtlik eriti lastele nende areneva aju ja õhema kolju tõttu. Olgugi et uuringuid veel tehakse, on juba praegu hakatud muretsema sellepärast, et kiirgus võib mõjutada arengut, meeste viljakust, halvendada mälu ja tekitada vähki. Kiirgust on paraku võimatu vältida, kuid seni, kuni me teame kõiki riske, tuleb olla ettevaatlik.

Nagu dr Naiman ütleb: ta ei tea, mida tulevik toob ja mida uuringud lõpuks tõestavad, kuid milleks seni riskida?

Ta pakub välja enda ja oma pere kaitsmiseks sellised võimalused:

> lülita wifi välja, kui sa seda ei kasuta, eriti enda ja su pereliikmete uneajaks;

> kui kuulad mobiili või tahvelarvutiga muusikat, mängid mänge või kannad mobiili enda lähedal, lülita see lennurežiimile;

> hoia eemale wifiruuteritest ja saatjatest – mida lähemal, seda tugevam kiirgus;

> kaalu kiirguskilbi soetamist või kasuta mingit muud materjali, mida panna iseenda ja kiirgava objekti vahele.

Telekanal tõstatas küsimuse, kas inimesed muretsevad kiirgusriski pärast, üles ka oma Facebooki lehele. Paljud vastasid, et kas nad tõesti peaksid selle pärast närveerides ringi käima?

Muide, WHO on määranud mobiilikiirguse kantserogeensuse samasse kategooriasse, kus on plii, kloroform ja mootori heitegaasid – isegi saatejuhid ei suutnud seda uskuda! Kõik tõestusmaterjal on aga olemas ja kättesaadav, tuleb end kurssi viia ja tunnistada, et tegemist on kindlasti ohuteguriga, mida pole veel piisavalt uuritud.

Eriti peavad lapsevanemad endale selle teema selgeks tegema, sest lasteaedades kasutatakse nüüd iPade ja koolides on alati wifi, kuid me peame teadma, et see võib ohtlik olla.

Allikas: http://www.emfanalysis.com/wi-fi-and-children/

Märksõnad

Seonduvad postitused