SWISS RE hoiatab 5G eest: kindlustaja kinnitab, et 5G ei ole turvaline

30. mai 2019

Maailma ühe suurima kindlustushiiu SWISS RE raport SONAR 2019 toob välja ülevaate uute tekkivate riskide kohta, mille TOP 5 seas on nüüd ka 5G ehk täpsemalt – võimalik oht 5G mobiilivõrkude levikust. Raportis on 5G kohta märge “Off the leash” ehk “kontrolli alt väljas“.

Raportis kasutatud tingmärgid näitavad, et 5G on liigitatud kõige suurema võimaliku mõju kategooria alla, ning kõige rohkem nähakse 5Gga seonduvalt ette õnnetusjuhtumeid ja kahju varale.

Raportis on kirjas: “Mure 5G tehnoloogia pärast hõlmab negatiivseid tervisemõjusid, privaatsuse küsimusi, turvanõuete rikkumisi ja suurenenud küberspionaaži võimalust.”

Ning veel 5G kohta: “5G võimaldab reaalajas traadita ühendust kõikvõimalikele asjade Interneti (IoT) seadmetele, nagu autonoomsed autod või anduriga juhitavad tehased. Praegused mured elektromagnetväljade võimalike kahjulike tervisemõjude pärast tõenäoliselt suurenevad. Lisaks saavad häkkerid kasutada 5G kiirust ja mahtu, et kiiremini ja rohkem andmeid salvestada (või varastada). Suurimad probleemid on võimalikud eraelu puutumatuse ja turvanõuete riived ning spionaaž.”

Swiss Re Instituudi iga-aastane SONARi raport toob välja 15 uut riskiteemat ja 5 uut populaarsust koguvat teemat, mis peaks edasikindlustussektoril kindlasti radaril olema. Kõige suuremate ohuteguritena tuuakse selle aasta raportis välja digitaaltehnoloogia vastuolu vanade infrastruktuuridega, uued riskid, mis tulenevad 5G mobiilsidevõrkude levikust, järjest piiratum rahapoliitika ning geneetiline testimine ja selle mõju kindlustusärile.

Allikad:

https://www.swissre.com/media/news-releases/nr-20190522-sonar2019.html
https://www.diagnose-funk.org/publikationen/artikel/detail&newsid=1412

SONAR 2019, peatükk 5G riskide kohta: https://www.swissre.com/institute/research/sonar/sonar2019/SONAR2019-off-the-leash.html

Märksõnad

Seonduvad postitused