Küprose riiklik komisjon: kaitske lapsi mikrolainekiirguse eest! (Video)

26. märts 2021

Küprose keskkonna ja laste tervise riiklik komisjon on välja andnud soovituse kaitsta lapsi mobiiltelefonide ja wifi kiirguse eest.
Vaata videot siit (eestikeelsete subtiitrite lisamiseks klõpsa video allosas subtiitrite ikoonile):

 
Meie lapsed elavad elektroonika ajastul – nad on iga päev võrgus, puutudes kokku mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja muude wifi-seadmete kiirgusega. Maailma Terviseorganisatsioon on nimetanud selle kiirguse 2B-klassi ehk võimalikuks kantserogeeniks inimesele.
 
Hiljutised uuringud viitavad sellele, et see kiirgus võib kaasa tuua väga tõsiseid tagajärgi, muutes aju ja paljunemisfunktsiooni arengut ja toimimist, ning avaldada mõju loote ja lapse arengule, mõjutades meie keha rakutasandil, isegi meie DNA-d, mõjutada tähelepanuvõimet, suurendada ärevust ning viia muude neuroloogiliste probleemideni.
 
Teadlased, õpetajad ja arstid soovitavad vähendada laste kokkupuudet kiirgusega, mida tekitavad elektroonikaseadmed – mobiiltelefonid, tahvelarvutid, wifi-internetiühendused, eriti kodus ja koolis. Et lapsi kaitsta:

* … lülita wifi välja, kui seda ei kasuta, eriti siis, kui lapsed on kodus,

* … alati lülita wifi välja ööseks,

* … kui vähegi võimalik, asenda wifi kaabliga ühendusega,

* … lülita mobiilil wifi sisse ainult siis, kui vaja, ja mitte kunagi siis, kui lapsed on lähedal,

* … ära kasuta kunagi mobiili autos, kui lapsed ka seal on.
 
 

Dr Maro Solomou, Küprose lastearstide ühing:

“Laste kokkupuude elektroonikaga on ohtlik. Ära anna wifiga töötavat seadet alla 14-aastastele lastele, et kaitsta nende tervist ja tulevikku. See kehtib ka rasedate kohta. Ära pane mobiiltelefoni oma magamistuppa, oma taskusse või rindkere lähedale. Kasuta käed-vaba-seadmeid ja hoia mobiili kehast eemal.”

Prantsusmaal on wifi keelatud lastele mõeldud kohtades. Ka meil peaks wifi olema rangelt piiratud.

Meie laste elu ja tulevik on meie kätes. Meil pole õigust riskida oma laste tervisega, oodates, et teised meie eest tegutseks. Jätame oma mugavuse tahaplaanile ja anname oma lastele parima kingituse – TERVISE.
 
* * *
 
Vaata ka Küprose keskkonna ja laste tervise riikliku komisjoni soovitust rasedatele: https://www.kiirgusinfo.ee/kuprose-riikliku-komisjoni-soovitus-rasedatele/

 

Küprose keskkonna ja laste tervise riikliku komisjoni veebileht (inglise ja kreeka keeles): http://www.cyprus-child-environment.org/easyconsole.cfm/id/12/lang/en

Märksõnad

Seonduvad postitused