Häid uudiseid kogu maailmast: vastuseis 5G-le aina kasvab

4. apr. 2019

Pilootprojekt, millega kavatseti Brüsselis pakkuda suure kiirusega 5G juhtmevaba internetti, on seiskunud hirmude tõttu kodanike tervise pärast.

Juulis sõlmis Brüsseli valitsus lepingu kolme telekomioperaatoriga, et rangeid kiirgusnorme lõdvendada, kuid Brüsseli esindaja väitel on võimatu hinnata 5G teenuse pakkumiseks vajalike antennide kiirgust.

“Ma ei saa tervitada sellist tehnoloogiat, kui kiirgusstandardeid, mis peavad kodanikke kaitsma, ei arvestata, olgu 5G või mitte,” ütles Brüsseli regiooni keskkonnaminister Céline Fremault. “Brüsseli inimesed ei ole katsejänesed, kelle tervist ma saan kasumi eest müüa. Me ei saa jätta mitte mingeid küsitavusi.”

Brüsselis kehtivate kiirgusnormidega ei ole võimalik 5G pilootprojekti käivitada ning minister kinnitas, et ta ei kavatse 5G puhul erandit teha.

Brüsselis on kehtestatud kiirgusnormiks 6 V/m (95 mW/m2), mis on Eestis kehtivatest maksimaalsetest normidest üle 100 korra madalamad. Siinkohal tasub märkimist, et kõige eesrindlikum maailmas kiirguse piirnormide osas on aga Salzburg, kus piirnorm on Eestis kehtivast 10-100 MILJONIT korda madalam (vastavalt väljas ja siseruumides). Miks küll vajavad Salzburgi elanikud eestlastest miljoneid kordi tugevamat kaitset…?

Lisaks Brüsselile on 5G paigaldamise plaanid kõikuma löönud ka Roomas, mille linnaosa Municipio XII võttis vastu otsuse, millega nõutakse Rooma linnapealt 5G katsetuste lõpetamist ning et elektromagnetkiirguse piirväärtusi ei tõstetaks, millega välditakse mini-mikrolainesaatjate paigaldamist elumajade, koolide, päevakeskuste, meelelahutusasutuste, tänavalampide külge ja mujalegi.

Kantsler Massimiliano Quaresima, kes on eelnõu “5G tehnolooga eksperimentaalse käivitamise vastu Municipio XII-s” taga, jäi tulemusega rahule: “Võitlus elektromagnetsaaste vastu on üks meie olulistest eesmärkidest. Ma toetan tehnoloogilist arengut, kuid mitte 5G tehnoloogiaga eksperimenteerimist, kus kindlad teaduslikud andmed tervisemõjude kohta on puudu. Tuleb rakendada ettevaatuspõhimõtet, mida on nõudnud Euroopa Liit.”

Otsus loob Roomas esimese 5G-vaba ala ja loobib kaikaid kodarasse Rooma linnapeale, kes toetab 5G katsetusi ning tööstuse survet lõdvendada Itaalias mitte-ioniseeriva kiirguse piirnorme.

5G teema on aktuaalne kõigis Rooma linnaosades ja ka üle maailma.

Ka USAst on kuulda lootustandvaid uudiseid. Californias Mill Valley linnas peatati 5G paigaldamine tänu käputäie murelike kodanike tegutsemisele, kes saatsid linnavalitsusele kirju 5Gga kaasnevate võimalike tervisemõjude, sh vähi ja muude terviseprobleemide pärast. Seepeale võttis linnavalitsus vastu “erakorralise korralduse” 5G antennide paigaldamise peatamiseks.

Linnavalitsus teatas, et nad said 145 kirja 5G vastu ja 5 kirja 5G poolt. Arvestades, et Mill Valley rahvastiku arv on ca 14 000, piisas seega vaid 1% elanike tahteavaldusest!

Enne Mill Valleyt on 5G paigaldamisele pidurit tõmmatud mujalgi USAs. Lisaks on järgmiste Ohio linnade – Bexley, Canal Winchester, Columbus, Dublin, Delaware, Gahanna, Grandview Heights, Grove City, Hilliard, New Albany, Pickerington, Powell, Reynoldsburg, Upper Arlington, Westerville, Whitehall ja Worthington – linnapead ja juhid esitanud hagi telekomifirmade vastu, et keelata avalikus ruumis väikse külmkapi suuruste mobiilsiderajatiste paigaldamine madalamale kui 15 meetrit (millega muutuks võimatuks 5G-side rajamine).

Poliitikud ja tavainimesed ei ole oma võitluses üksi. Tänaseks on üle 229 teadlase maailma eri riikidest allkirjastanud pöördumise 5G-le moratooriumi kehtestamiseks, kuna “raadiosageduslikud elektromagnetväljad on tõestatult kahjulikud inimestele ja keskkonnale” (http://www.kiirgusinfo.ee/teadlased-ja-arstid-hoiatavad-5g…/). Teine pöördumine, millega nõutakse 5G paigaldamise peatamist nii Maa peal kui ka kosmoses, on tänaseks kogunud juba üle 63 000 allkirja nii organisatsioonidelt kui ka eraisikutelt rohkem kui 168 riigist (http://www.kiirgusinfo.ee/rahvusvaheline-uleskutse-peatage-5g-maa-peal-ja-kosmoses/).

See, kas 5G Eestis paigaldatakse, sõltub kõigist meist! Ärge jääge hääletuks! Kirjutage ministeeriumidele, riigikogulastele, presidendile jt ametnikele, et te ei soovi olla terviseohtliku tehnoloogia katsejäneseks!

Allikad:
http://www.brusselstimes.com/brussels/14753/radiation-concerns-halt-brussels-5g-for-now
https://www.terranuova.it/News/Attualita/Un-Municipio-di-Roma-vota-contro-il-5G-cosa-fara-la-Giunta
https://www.lifeenergysolutions.com/blog/stopping-5g/Märksõnad

Seonduvad postitused