Prantsusmaa kohus: kaugloetav arvesti tuleb eemaldada!

14. dets. 2016

Prantsusmaal eemaldati kohtu korraldusel elektroülitundliku naise kodust raadiolainetega andmeid edastav kaugloetav veearvesti, kuna see halvendas tema tervislikku seisundit. Naine oli sunnitud pärast veearvesti paigaldamist peituma kiirguse eest keldrisse ning öösel magas linnast väljas autos.

Kohus keelas naise korterisse edaspidi paigaldada ka kaugloetavat gaasi- ja elektriarvestit. Keeld käib ka PLC elektriarvesti kohta, mis saadab andmeid elektrijuhtmete kaudu, kuna need tekitavad elektri- ja elektromagnetvälju.

Kohus rõhutab, et elektromagnetlaineid tekitava veearvesti eemaldamine lahendab naise terviseprobleeme ainult osaliselt, kuna enamik kõrgsageduslikust saastest tuleneb wifi-signaalidest, mis jõuavad tema korterisse sama hoone teistest korteritest.

Enda kaitsmiseks palus naine oma korter kiirguste eest varjestada, mida osaliselt finantseeris kohalik puuetega inimeste õiguste ja autonoomia komisjon.

Keskkonnakaitseseltsi Next-Up koordinaator Serge Sargentini rõõmustas kohtuotsuse üle, kuna see on suur samm edasi inimeste parema tervise poole. Ta rõhutab, et kohus ei viidanud ainult riskile, vaid ka otsesele tervisekahjule ning otsesõnu laiendas oma otsuse kõikidele arvestitele, mis edastavad andmeid raadiosaatjaga.

2015. aastal tunnistas Toulouse’i puuetega inimeste vaidluste tribunal elektromagnetlainetele ülitundlikkuse tõsiseks puudeks, mille eest makstakse puudetoetust.

Vaata kohtuotsuse põhjenduste osa siin: kohtuotsus.

Allikas: https://informations.handicap.fr/art-electrosensible-justice-875-9369.php

Märksõnad

Seonduvad postitused