Elektromagnetiline koormus kui varjatud tegur paljude haiguste puhul

9. märts 2017

Šveitsis Lustmühles asuva maailmailmakuulsa Paracelsuse kliiniku (www.paracelsus.ch) meditsiiniala direktor dr Thomas Rau on veendunud, et „elektromagnetiline koormus” põhjustab vähki, keskendumis- ja tähelepanuhäireid, tinnitust, migreenihooge, unetust, arütmiat, Parkinsoni tõbe ja isegi seljavalu. Seepärast haritakse Paracelsuse kliinikus vähihaigeid nüüd igapäevaselt elektromagnetväljade vähendamise võimaluste teemal ning Šveitsi Geopatoloogia Instituudi inspektoreid saadetakse patsientide koju sealseid elektromagnetvälju hindama.

Dr Rau soovitab neil, kes kannatavad elektrotundlikkuse sümptomite all, kaaluda ühe elektromagnetilise „tulipunkti”, mille tekitavad metallist hambatäidised, eemaldamist. Probleemiks ei ole mitte ainult elavhõbedatäidiste neurotoksiline aspekt, mis on aina rohkem mõistetav oht, vaid samuti see, et täidised ise toimivad mobiiltelefonide, mobiilimastide, wifi-võrkude, juhtmevabade lauatelefonide ja muude raadiosagedusliku kiirguse allikate lähedal antennina.

Rau räägib, et amalgaam-hambatäidiste eemaldamine võib olla üks olulisi samme elektrotundlikkuse vähendamisel ja see võimaldab mõnel inimesel elada kodus, mida nad enne ei talunud.

Dr Rau sõnul on katsed bakterikultuuridega näidanud, et kasulikud bakterid kasvavad elektromagnetväljades aeglasemalt, mis laseb patoloogilistel organismidel domineerida. Seega on elektrotundlike patsientide ja krooniliste haiguste põdejate üheks strateegiaks suures koguses probiootikumide juurdevõtmine ja muud bioloogilise meditsiini lähenemised, et tasakaalustada soolestiku mikrofloorat. Paljud, kelle kroonilised infektsioonid olid tõenäoliselt seotud elektromagnetväljadega (nt borrelioos), vabanesid sümptomidest pärast agressiivset mikroorganismide tasakaalustamise programmi.

Elektrotundlikkus, mida varem tunti „raadiolainehaigusena“, on mõnikord kurnav kogemus. Seda põhjustavad raadiolained ja muud elektromagnetväljad, millel on keha talitlust häirivad mõjud. Olles seotud paljude akuutsete ja krooniliste haigustega, on elektrotundlikkus tõsine järjest suurenev rahvatervise probleem kogu maailmas ning teema, milles enamik arste ei ole saanud mitte mingitki koolitust.

Rau hinnangul on laste kiiritamine koolis, mis teadaolevalt kahjustab ajutalitlust ja õppimist, kuritegelik. Ta ütleb: „On ebaeetiline tekitada lastele sel viisil elektromagnetilist koormust. Me teame, et elektromagnetlaineid tekitavad seadmed, nagu mobiiltelefonid, kahjustavad laste aju, seega nende seadmete toomine koolidesse on tõesti… väga, väga halb.” Ta küsib: “Kas kool või ühiskond tõesti tahab intelligentseid, hästi haritud lapsi või mitte?” Ja jätkab:

“Kui te paigaldate mobiilimaste, mis lapsi kiiritavad, siis nende laste intelligentsus ja aju võimekus väheneb. Teil saab olema rohkem tähelepanuhäirega lapsi, kehvema ajutegevusega lapsi, mis pikas perspektiivis kajastub lapse intelligentsuses ja võimaluses lapsi tõesti õpetada, ning pikas perspektiivis – mida rohkem see ühiskonnas maad võtab, seda rohkem saab meil olema rumalaid lapsi.”

Meil tuleb lõpuks seista silmitsi reaalsusega elektromagnetilise kiirguse tagajärgede kohta tervisele ja see saab toimuda vaid aktiivselt riikide valitsustele survet avaldades. Hinnanguliselt 3-8% arenenud riikide elanikkonnast kannatab täna elektroülitundlikkuse tõsiste sümptomite all ja 35% kogevad kergemaid sümptome. Elektromagnetväljade üha suureneva kontsentratsiooniga hakkavad need protsendid ja ka kannatused inimeste jaoks, keda kiirgus mõjutab, ning samuti tervishoiukulud paratamatult kasvama.

Veebisaidi www.ElectromagneticHealth.org loodud petitsioon, mis ringleb praegu internetis, nõuab USA Kongressilt järgmist:

1) nõuda FCC-lt (Föderaalne Kommunikatsioonikomisjon) madalamaid kiirguspiirnorme, mis võtaks arvesse suurt hulka teaduslikke allikaid, mis näitavad bioloogilisi mõjusid praegu kehtivatest palju madalamate kiirgustasemete juures,

2) tunnistada kehtetuks USA 1996. aasta Telekommunikatsiooniseaduse § 704, mis tühistas riigi ja kohalike omavalitsuste õiguse seista vastu mobiilimastide paigaldamisele tervise või keskkonnaga seotud põhjustel,

3) peatada Wi-Max võrkude paigaldamine, kuni Kongress mõistab paremini selle võimalikke tagajärgi tervisele,

4) luua elukoht kodanikele, kes ei suuda adekvaatselt tegutseda kõrge elektromagnetkiirguse fooniga keskkondades, ning

5) keelata mobiilimastid koolide territooriumil.

Kuula ka intervjuud dr Thomas Rauga (inglise keeles): http://electromagnetichealth.org/audio-archives-and-more/

Autor: Camilla Rees, ElectromagneticHealth.org jaoks.

Allikas: http://www.marioninstitute.org/electromagnetic-load-a-hidden-factor-in-many-illnesses/

Märksõnad

Seonduvad postitused


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt48142/domeenid/www.kiirgusinfo.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt48142/domeenid/www.kiirgusinfo.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt48142/domeenid/www.kiirgusinfo.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36