Marylandi linn hoiatab mobiili- ja wifi-kiirguse terviseriski eest

23. apr. 2017

Marylandi linn hääletas ühehäälselt selle poolt, et hoiatada inimesi mobiili- ja wifi-kiirguse terviseriski eest ning seista vastu mobiilimastide paigaldamisele koolide territooriumile.

Linnavolikogu hakkas teemat tõsiselt võtma pärast nendele saadetud petitsiooni, milles tõstatati tervise ja ohutuse küsimus seoses mobiilide ja muude juhtmevabade seadmetega. Ka WHO ja Ameerika Pediaatrite Akadeemia on väljendanud mikrolainekiirguste pärast muret, eriti et tegemist on võimaliku vähitekitajaga. Risk on suurem laste ja rasedate puhul.

Avalikkuse informeerimiseks annab linn välja brošüürid, kus jagatakse lihtsaid soovitusi kiirgusekspositsiooni vähendamiseks, näiteks
– hoia mobiili kehast eemal,
– lülita mobiil välja, kui sa seda ei kasuta,
– kasuta käed-vaba-seadet.

Mobiilitootjad on muide mobiilide manuaalidesse pannud need soovitused sisse, kuid neid tihtipeale ei loeta.

Linnavolikogu saadab ka kirja Föderaalse Kommunikatsioonikomisjoni (FCC) esimehele Tom Wheelerile, avaldades survet, et FCC võtaks samme avalikkuse kaitseks. Linnavolikogu soovib, et FCC kehtestaks kiirguspiirnormid, mis kaitseksid inimeste tervist ning võtaksid arvesse kaasaja kasutamismustreid, samuti et asjakohased hoiatused oleks tarbijatele kättesaadavad.

 

Allikas: https://ehtrust.org/maryland-city-votes-unanimously-alert-citizens-health-risks-cell-phonewireless-radiation-oppose-cell-towers-school-grounds/

Märksõnad

Seonduvad postitused