Linn wifivabaks!

9. dets. 2016

Briti naine on asunud võitlusesse, et tema linnast eemaldataks wifi, sest kokkupuude mobiiltelefoni- ja arvutikiirgusega ähvardab rikkuda tema elu.

Rosi Gladwell on käivitanud oma Polopuse linnas Granadas kampaania, et minimeerida elektromagnetilise kiirguse mõjust tingitud riske. Äärmusliku migreeni ja hingamisprobleemide all kannataval Gladwellil diagnoositi elektromagnetiline tundlikkus neli aastat tagasi. Ta oli sunnitud loobuma oma kodus mobiiltelefonist ja arvutist. Nüüd on Gladwell käivitanud kampaania, et harida teisi selle seisundi kohta.

Pärast kohtumist linnapea Matias Gonzalez Braosiga on 67-aastane Devonist pärit linnakodanik kindel, et meetmed võetakse kasutusele.

“Mul on tohutult hea mulje meie kohalikust linnapeast ja sellest, kui tõsiselt ta seda asja võtab,” ütles Gladwell Olive Pressile. “Kui rääkisime wifi-tehnoloogia ohtudest, tuli ta välja ideega piirata ligipääsu wifile, paigaldades selleks taimeri, mis lülitab ruuterid koolis, raekojas ja arstivastuvõtupunktis välja. See tähendab, et meil on kaitse elektromagnetkiirguse mõjude vastu, kuid me ei ole kommunikatsioonist ära lõigatud.”

Gladwellil on tulnud muuta kogu oma elu, pärast seda, kui ta sai oma seisukorrast teada. Ta ei saa ööbida hotellis või süüa kliente täis restoranis, kuna kokkupuude wifiga teeb ta väga haigeks.

“See on hämmastav, kui halvasti on inimesed informeeritud!” ütleb ta. “Ma tõesti kardan, et lõpuks hakkab ka laiem avalikkus tundma kiirguse kahjulikke kõrvalmõjusid.”

Polopose ja La Mamola linnavalitsusse pressiesindaja kinnitas, et linnapea otsib kiirguse vähendamiseks võimalusi.

Allikas: http://www.theolivepress.es/spain-news/2016/12/09/british-expat-launches-appeal-to-unplug-wifi-in-her-town/

Märksõnad

Seonduvad postitused