5G – üleilmne inimkatse ilma katsealuste nõusolekuta

18. juuli 2019

(Tõlge)

5G on järgmise generatsiooni sidetehnoloogia, kuid oma eelkäijatest (4G/LTE, 3G, 2G, etc.) täiesti erinev. Ning plaani kohaselt puutuvad sellega tulevikus kokku kõik, olenemata sellest, kas seda teenust kasutame või mitte.

5G ehitatakse olemasoleva taristu peale ning lisaks kasutab see eriti kõrgeid (millimeeterlaine) sagedusi (üle 24 GHz). Need signaalid ei levi kaugele, seepärast tuleb antennid paigaldada elupiirkondades igale 2.-10. majale. Seetõttu suurendab 5G märkimisväärselt meie kokkupuudet juhtmevaba raadiosagedusliku kiirgusega ööpäevaringselt ja kõikidel päevadel aastas.

Ei ühtki ohutusuuringut

Hetkel on juba mitmekümnes USA linnas ning paljudes linnades mujal maailmas paigaldatud 5G, kuid ometi ei ole mingeid teaduslikke tõendeid, mis toetaks väiteid selle ohutuse kohta. 2019. veebruaris USA senati istungil tunnistasid telekomitööstuse juhid, et nad ei ole 5G osas teinud mingeid ohutusuuringud ning neid ei plaanitagi teha.

See aga, mida asjassepuutuvad uuringud näitavad, on murettekitav. Tuhanded sõltumatud uuringud viitavad juhtmevaba kiirguse kahjulikele tervisemõjudele, mis ulatuvad DNA kahjustusest vähi ja viljatuseni. Kehtivaid piirnorme ei ole uuendatud rohkem kui 20 aastat (Eestis 17 aastat), samas on mobiiltelefonide, juhtmeta telefonide, wifi ja beebimonitoride kiirgus selle aja jooksul eksponentsiaalselt suurenenud.

Maa kaetakse kiirgusega

5G plaan on tohutu. See hõlmab hinnangute kohaselt 200 miljardit andmeid edastavat objekti, mis saavad aastaks 2020 osaks asjade internetist (the Internet of Things, IoT), mõni aasta hiljem on selliseid objekte üks triljon! 5G on mõeldud rajama teed robootikale, tehisintellektile ja isesõitvatele autodele, kusjuures 5G antennid paigaldatakse isegi autode sisse – et me saaksime rääkida inimestega teistes autodes ja anda juhiseid oma isesõitvatele autodele, kuhu meid viia.

5G baasjaamadel ja 5G seadmetel on palju antenne, mis on paigutatud faasitud jadadesse, mis töötavad koos, saatmaks fokuseeritud, juhitavaid, laserisarnaseid kiiri, mis üksteist jälitavad. Iga 5G telefon töötab nagu mini-mobiilimast, sisaldades kümneid väikseid antenne, mis töötavad koos, et jälitada ja sihtida kitsalt fokuseeritud kiiri, et leida lähim antenn ning sellega ühendus luua. USA föderaalne sidekomisjon FCC on vastu võtnud eeskirjad, mis lubavad nende kiirte võimsuseks 20 vatti – see on 10 korda võimsam kui praegustele telefonidele lubatud võimsus.

Hoiatavad tõendid kahjustuste kohta

Hulgaliselt sõltumatuid uuringuid millimeeterlaine kiirguse kohta on juba näidanud paljusid bioloogilisi mõjusid, viidates sellele, et sageduste tõus võib kahjulikke mõjusid hullemaks muuta.

Rohkem kui 10 000 eelretsenseeritud teaduslikku uuringut, mille on läbi viinud sõltumatud uurijad üle maailma, näitavad juhtmevaba kiirguse kahjulikke bioloogilisi mõjusid. Lapsed on sellele oma arengujärgus keha tõttu veelgi vastuvõtlikumad. Lisaks on juhtmevaba kiirguse mõjud kumulatiivsed, mis asetab lapsed veelgi suurema riski alla.

Juhtmevaba kiirguse mõjud on muu hulgas:

  • kahjulikud mõjud loote ja vastsündinu arengule
  • kahjulikud mõjud väikestele lastele
  • ajukasvajad ja muud vähid
  • DNA kahjustus ja muutunud geeniekspressioon
  • neuroloogilised mõjud ja kognitiivsed hälbed
  • spermarakkude talituse ja kvaliteedi halvenemine
  • õpiraskused, mäluhäired
  • südame-veresoonkonna haigused
  • muutunud ainevahetus jm

Juhtmevaba kiirguse bioloogilise mõju mehhanism ei olnud selge, kuni dr Martin Pall näitas, kuidas kiirguse mõjul häirub pingetundlike kaltsiumikanalite tegevus, mille tagajärjel liigub rakkudesse üleliigne kaltsium, mis mõjutab meie rakke.

Valitsuse korruptsioon

Telekomitööstust peaks reguleerima USA föderaalne sideamet (FCC), kuid Harvardi eetikakeskus nimetab FCC-d “ülevõetud ametiks”, mida valitseb telekomitööstus ise, keda FCC reguleerima peaks. Triljoneid dollareid teenival telekomitööstusel on tohutu lobivõim ning muljetavaldav avalik mõju läbi kõikjale tungiva propagandistliku reklaami ja meedia, kes laulab 5G-le kiidulaulu.

5G-d kiidetakse üles kui järgmist tööstusrevolutsiooni, ent tegelikult teenib see jälgimiskapitalismi huve, kus meie elu intiimsed üksikasjad on jälgimise all ning neid salvestatakse ja müüakse kõrgema hinna pakkujale, samal ajal meid kiiritades.

Kiiritagem ka taevast!

Lisaks miljonitele antennidele Maa peal toob 5G kaasa ka üle 20 000 satelliidi madalal orbiidil, mis mõjutavad ionosfääri. Selle projektiga on seotud Elon Muski SpaceX, OneWeb ja Amazon. Tänaseks on 66 5G satelliiti juba orbiidile saadetud, enamik aga on veel ootel. Nende satelliitide otsene kiirgus koos meie ionosfääri saastamisega, millele lisandub üleilmse elektrivõrgu reostus, võib kaasa tuua katastroofi kogu elu jaoks Maal.

5G ähvardab põhjustada tõsiseid, pöördumatuid kahjustusi inimestele ning parandamatut kahju kõikidele Maa ökosüsteemidele. Seepärast tuleb otsekohe teha samme, et kaitsta elu selle kõikides vormides.

Dr Debra Greene, Children’s Health Defence

Allikas: https://childrenshealthdefense.org/child-health-topics/known-culprit/electromagnetic/5g-the-global-human-experiment-without-consent/

Märksõnad

Seonduvad postitused