Küprose valitsus: kaitske lapsi mikrolainekiirguse eest!

0
2418

Küprose valitsuse keskkonna ja laste tervise riiklik komisjon soovitab kaitsta lapsi mobiiltelefonide ja wifi kiirguse eest.

Eestikeelsete subtiitrite lisamiseks klõpsa video allosas nupule “CC”.

Meie lapsed elavad elektroonika ajastul – nad on iga päev ühendatud, puutudes kokku mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja muude wifi-seadmete kiirgusega. Maailma Terviseorganisatsioon on nimetanud selle 2B-klassi ehk võimalikuks kantserogeeniks inimesele.

Hiljutiste uuringute kohaselt on võimalik, et see kiirgus võib kaasa tuua väga tõsiseid tagajärgi, muutes aju ja paljunemisfunktsiooni arengut ja toimimist, ning avaldada mõju loote ja lapse arengule, mõjutades meie keha rakutasandil, isegi meie DNA-d, mõjutada tähelepanuvõimet, suurendada ärevust ning viia muude neuroloogiliste probleemideni.

Meie lapsed on väga haavatavad. Me saame neid selle ohu eest olulisel määral kaitsta. Me teame, kuidas seda teha.

Teadlased, õpetajad ja arstid soovitavad vähendada laste kokkupuudet kiirgusega, mida tekitavad elektroonikaseadmed – mobiiltelefonid, tahvelarvutid, wifi-internetiühendused, eriti kodus ja koolis.

Dr. Maro Solomou, Küprose lastearstide ühing:

“Laste kokkupuude elektroonikaga on ohtlik. Ära anna wifiga töötavat seadet alla 14-aastastele lastele, et kaitsta nende tervist ja tulevikku. See kehtib ka rasedate kohta. Ära pane mobiiltelefoni oma magamistuppa, oma taskusse või rindkere lähedale. Kasuta käed-vaba-seadmeid ja hoia mobiili kehast eemal.”

 

Veel soovitusi: vali wifi asemel kaabliga netiühendus. Lülita mobiilil wifi sisse ainult siis, kui vaja, ja mitte kunagi siis, kui lapsed on lähedal. Ära  kasuta kunagi mobiili autos, kui lapsed ka seal on.

Prantsusmaal on wifi keelatud lastele mõeldud kohtades. Ka meil peaks wifi olema rangelt piiratud.

Lastel õigus tervisele. Kas tõesti mõni lapsevanem ei taha, et tema lapsed oleksid terved? Meil pole õigust riskida oma laste tervisega, oodates, et teised meie eest tegutseks. Jätame oma mugavuse tahaplaanile ja anname oma lastele parima kingituse – TERVISE.

Kasutage ettevaatusabinõusid – eriti kodus ja koolis!

Lülitage wifi välja, kui seda ei kasuta, eriti siis, kui lapsed on kodus. Alati lülitage wifi välja ööseks. On väga lihtne vähendada kiirgust, lülitades wifi välja, kui sa seda ei kasuta.

Meie laste elu ja tulevik on meie kätes. Tee oma lastele asendamatu kingitus – tervis.